Dlaczego warto rozwijać umiejętności miękkie? - Czas na Szkolenie

Dlaczego warto rozwijać umiejętności miękkie?

Umiejętności miękkie to szerokie pojęcie. Możemy mówić tu o umiejętnościach osobistych takich, jak zarządzanie sobą w czasie, radzenie sobie z presją czasu i stresem, motywacja, asertywność. Są to także umiejętności interpersonalne typu umiejętność komunikacji, identyfikacji i rozwiązywania sytuacji trudnych, współpraca, autoprezentacja.

Umiejętności miękkie są bardzo istotne w życiu osobistym i zawodowym. Niektórzy twierdzą, że posiadają takie kompetencje i nie muszą ich szkolić. Jednak bycie komunikatywnym to nie to samo, co umiejętność mówienia, umiejętność zarządzania sobą w czasie to nie tylko terminowość, a umiejętność działania w zmianach to nie to samo, co rozumienie procesu i własna w nim efektywność.

Świat idzie do przodu i stawia przed nami mnóstwo wyzwań. Aby się nie pogubić, aby znaleźć swoje miejsce, aby być na bieżąco ze sobą i swoim miejscem, warto nie ustawać w procesie rozwoju.

Dobre szkolenie nie oznacza programu przeładowanego zagadnieniami, kipiącego od fajerwerków i niesamowitych odkryć. Powinien to być wartościowy, ciekawy czas, który każdemu coś przyniesie. Będzie dla każdego osobiście swoistym odkryciem. O ile fatycznie będzie się tego chciało. Mogą to być odpowiedzi na kilka pytań, własną refleksję, przypomnienie zagubionych elementów wiedzy, która znowu jest przydatna, inne spojrzenie na stare zagadnienie czy też całkiem nowy pomysł na i dla samego siebie.

Wewnętrzne szkolenia miękkie pomagają grupie odkryć coś, co łączy jej członków. Pozwalają też zrozumieć to, co stanowi trudność. Metodą prób i błędów można zrewidować, czy grupa idzie dobrymi tropami szukając swoich nowych rozwiązań. Szkolenia są też szansą na ciekawe informacje zwrotne. Szansą spojrzenia na siebie z nieco innej perspektywy, uśmiechnięcia się do błędów i wypracowania nowych reguł współpracy. Pozwalają też na chwilę oddechu od codzienności i wymianę opinii na różnorodne tematy.

Rozwój osobisty to rozwój ciągły. Nie można ot, odłożyć go na półkę, aby doczekał lepszych czasów. Czas biegnie zbyt szybko i przynosi sytuacje nieoczywiste. Inni ludzie i odkrywanie potencjału wraz z nimi daje dodatkową energię i zadowolenie. A rozwój własny procentuje – w relacjach z innymi, w rozumieniu siebie, swojej roli w grupie, innych ludzi, w przyjmowaniu nowych wyzwań. W zwykłej i niezwykłej codzienności.


>> zobacz ofertę szkoleń wewnętrznych

>> zobacz ofertę szkoleń wyjazdowych


szkolenia z kompetencji miękkich

O nas

KRS: 0000364556
REGON: 241710203
NIP: 6342760734

Numer rachunku
ING BANK ŚLĄSKI
17 1050 1399 1000 0023 5086 5685

Kontakt

Instytut Szkoleniowy
A&D Sp. z o.o.
ul. Nowolipki 28A/16
01-019 Warszawa